Avşa Adası Reklam 1
Avşa Adası Reklam 2
Avşa Adası Reklam 3
Avşa Adası Reklam 4
Avşa Özcan Ürün Otel
Özcan Ürün Butik Otel
Avşa Ok Apart
Avşa Ok Apart
Avşa Avusturya Apart
Avşa Avusturya Apart
Avşa Pelin Pansiyon
Avşa Pelin Pansiyon
Avşa Patama Pansiyon
Avşa Patama Pansiyon
Avşa Erguven Apart
Avşa Erguven Apart
Avşa Marina Otel
Avşa Marina Otel

Avşa'da kaç plaj var?

Avşa Adası'nda otuzdan fazla plaj bulunmaktadır. Tamamı doğal olan plajların çoğunun tabanı ince kum ve kendi kendini temizleyen denizi nedeniyle berrak bir suya sahiptir. Bu özelliği nedeniyle Türkiye'nin bir çok tatil beldesinden daha iyi deniz ve kumu olduğunu rahatça söyleyebiliriz. Başlıca Plajlar: Avşa Plajı, Yiğitler Plajı, Kumbaşı Plajı, Değirmenardı Plajı, Çiftlik Plajı, Altınkum Plajı, Çınar Plajı, Kumtur Plajı, Karadut Plajı, Çok İncir Plajı, Tavşanlı Plajı, Atanaş Plajı, Manastır Plajı, Beyazsaray Plajı, Küçük Liman Plajı ve Sandıklı Plajıdır.

Avşa'nın en iyi plajı hangisi

Avşa Adası Türkiye'nin en fazla doğal plaja sahip adasıdır. Otuzdan fazla koy ve plaja sahip olan adada, en iyiyi seçmekte zor olacaktır. Yeme içme, şezlong şemsiye hizmeti, plajda bulunan günü birlik tesisler, kum ve denizin temizliği göz önüne alınınca Çınar Plajı - Çınar koyu ilk sırayı almaktadır. Sığ suyu ve günübirlik tesisleriyle denize girilebilecek en güzel ikinci plajda Altınkum Plajı'dır.
Avşa Adası'nda özel plaj bulunmamakla birlikte, tüm plajlar halk plajıdır ve giriş ücreti alınmaz.


Avşa Adası yapmadan dönme

Su sporları, adrenalin tutkunlarının ilk tercihi olmayı sürdürüyor. Adaya gelip kendinize ve sevdiklerinize Hediyelik eşya almadan tatilinizi bitirmeyin. Ada geneli bisiklet gezintisi çok uygun, bisiklet kiralayan işletmelerin yolunu tutmanın zamanıdır. Ada veya adaları tekneyle dolaşmayı veya tekneyle balık avınıda tercih edebilirsiniz. Su sporları noktalarında yada yerel balıkçılardan tekne kiralayabilirsiniz. Yürüyüş, at gezintisi, olta avı, dalış, atv turları, yapmadan dönme dediklerimizden bazıları.


Avşa Adası Collage 360 Panorama 1

Avşa Adası Collage 360 Panorama 2

Avşa Adası Collage 360 Panorama 3

Avşa Adası Collage 360 Panorama 4

İdo 17 Mayıs tarihine kadar çalışmayacak

İdo 17 Mayıs tarihine kadar çalışmayacak. Tam kapanma süresinde Avşa Adası Marmara Adası seferlerinin tümü iptal edilmiştir.
İDO tarafından biletli hat seferinizin saat değişikliği yapılması ...

Bu Haber 211 Kez Okundu.Ekleme Tarihi:28.04.2021 Devamı >>>

Marmara Roro ilk bahar Erdek Avşa seferleri

Marmara Roro ilk bahar Erdek Avşa seferleri.
Yaz aylarında Avşa - Erdek Tekirdağ - Avşa 4 sefer yapan Marmara Roro ilk bahar tarifesinde Avşa Erdek çalışmaya devam ediyor.
Avşa İskelesi ...

Bu Haber 157 Kez Okundu.Ekleme Tarihi:21.04.2021 Devamı >>>

Avşa Sitemiz yenileniyor

Avşa sitemiz avsa360.gen.tr yenileniyor.
Avşa tanıtım ve reklam hizmetleri veren sitemiz yenileniyor. Daha fazla içerik ve Avşa Adası'ndan daha fazla haber sağlıyacak sitemiz çok yakında listel...

Bu Haber 130 Kez Okundu.Ekleme Tarihi:21.04.2021 Devamı >>>

Sayfa : 1 2 3

Avşa Adası Nerede?

Avşa Adası Üzüm Heykeli - Avşa'nın Simgesi
Avşa Adası, Türkiye'nin kuzeybatısında yer alan Marmara Denizi’nin güney batısında, Marmara takımadaları içerisinde yer alır. Marmara takımadaları Marmara, Paşalimanı, Avşa, Ekinlik, Hayırsız, Koyun, Mamali, Fener, Yer, Hasır ve Soğan Adası gibi irili ufaklı adalardan meydana gelmektedir. Avşa Adası (20,6 km2) Marmara takımadası içerisinde, Marmara Adası (117 km2) ve Paşalimanı Adası’ndan (21,3) sonra üçüncü büyük adadır. Konum olarak 27°28' ile 27°33' doğu boylamları ve 40°28' ile 40°32' kuzey enlemleri arasındadır. Kabaca 21 km2 alana sahip olan Avşa Adası’nın kıyı uzunluğu ise 28 km’dir. Ekinlik burnu ile Kum burnu arası yani, kuzey-güney doğrultusundaki en uzun yeri 8 km iken, Büyükliman burnu ile Bağ burun arasındaki, doğu-batı doğrultusunda en geniş yeri 5 km’dir.

Avşa Adası Nereye Bağlı

1941 yılında Ankara'da yapılan Birinci Coğrafya Kongresi'nde alınan karara göre Avşa Adası, Marmara Bölgesi’nin Güney Marmara Bölümü’nün de yer alır. İdari bakımdan ise, Balıkesir ilinin Marmara Adalar ilçesine bağlıdır. 2002 yılında Avrupa Birliği uyum süreci doğrultusunda, Avrupa Birliği’nin kullandığı istatistiki bölge birimleri sınıflandırmasına (NUTS) göre Avşa Adası, düzey 1’de Batı Marmara, düzey 2’de Balıkesir Alt Bölgesi, düzey 3’de ise Balıkesir ili içerisinde yer almaktadır.Avşa resmi olarak Türkiye'nin Balıkesir ili Marmara Adalar ilçesine bağlı bir tatil beldesidir.

Avşa Adası'nda 3 Mahalle bulunmaktadır: Avşa Mahallesi - Deniz Mahallesi - Yiğitler Mahallesi

Avşa Adası'na Nasıl Gidilir?

Avşa Adası Ulaşım - Avşa Adası Nasıl Gidilir
Adaya kara bağlantısı olmadığı için hava ve özellikle deniz yoluyla ulaşım sağlanır. Üç büyük şehirden adaya ulaşmak mümkündür: İstanbul, Tekirdağ ve Balıkesir. Bursa ve Çanakkale'den yapılan seferler malesef günümüzde yapılmamaktadır. İdo deniz otobüsleri İstanbul'dan sadece yolcuları Bostancı, Yenikapı ve Avcılar'dan yaz ayları sefer yapmaktadır. Tekirdağ üzerinden Tekirdağ Limanı, Akport ve Barbaros limanlarından arabalı feribot seferleri düzenlenmektedir. Balıkesir iline bağlı Erdek limanındanda arabalı feribot seferleri vardır.

Avşa Adası'na kaç saatte gidilir?

Avşa Adası'na İstanbul'dan üç saat - Tekirdağ'dan üç saat - Erdek'ten iki saatte gidilir.
2019 yılında yeni düzenlenen seferlerle (sadece yolcu) Erdekten 45 dakika ve Tekirdağ'dan 1 saatte deniz otobüsü seferleri başlamıştır.

Avşa Gezilecek - Görülecek Yerler

Avşa Adası Değirmen Maketi - Eski Avşa Değirmenin sembolü
Avşa iskeleden başlayarak, barlar sokağı, takıcılar çarşısı, hediyelikçiler, Çınaraltı meydanı ilk gezilecek yerler olarak öne çıkıyor. Avşa ya gelip dünyaca ünlü şaraplarını almadan, fabrikalarını ve Show roomlarını görmeden olmaz. Manastır harabesi, Ali Baba Türbesi, Mehmet Ağa Türbesi moral turizmi için listemize alınabilir. Güneşin batışı adanın her bir noktasından ayrı güzelliktedir. Piknik tutkunlarıda umdukları gibi piknik yerlerini bulabilirler. Bir birinden güzel plajlarıda görmeden, gezmeden olmaz. Manzarası en güzel, adaya en hakim tepeleride mutlaka ziyaret edin, Bayrak Tepesi, Çamlık Tepe, Altınkum Tepesi, Seyirtepe ziyaret edilmeli.

Avşa'da Kadınlar Plajı var mı?

Resmi olarak Avşa Adası'nda kadınlar plajı bulunmamaktadır. Avşa'da kadınlar plajı olduğuna dair yazılanlara inanmayınız, Belediye'den sorulup teyit ettirilebilir. Çok İncir, Tavşanlı, Karadut arasında bulunan Bayraklı Plajı için iddia edilmekte olup doğru değildir. Bayraklı Plajında tesis bulunmuyor, sahilide gayet küçük.

Avşa Gece Hayatı

AVŞA Gece Hayatı
Avşa geceleri, Avşa barlar sokağı, Avşa discoları ve diğer eğlence mekanlarıyla ege ve akdenizi aratmıyor. Marmara bölgesinin en renkli gece hayatı Avşa Adası'nda yaşanıyor. Üç büyük discosu, Tanz Disco - Avşa Club Arena - Club Liatris gece hayatının Amiral gemileridir. Ünlü barlar sokağının en popüler barları The Squadron Avşa, Avşa Club Cadde, Avşa Orta Bar, Avşa Martı Bar'dır. Adada her köşe başında bir eğlence, davullu zurnalı darbukalı eğlenen insanları görebilirsiniz . Üç ay boyunca bir karnaval havasında yaşanıyor adada. Türkü barları Avşa Yaren Türkü Evi başta olmak üzere büyük ilgi görüyor. Türkü evlerine alternatif olarakta bir çok mekanda canlı müzik yapılıyor. Nargile cafeler kadar, deniz kenarındaki lokantalarda bile zurna ve darbuka sesi duymak mümkün. Gece hayatı severlerin Avşa tatiline hazır olması gerekir, şimdiden iyi tatiller, bol eğlenceli tatiller diliyoruz.

Avşa Nerede Kalınır

AVŞA Nerede Kalınır
Çok geniş, çok renkli ve çok çeşitli fiyatlara hazır olun. Ada genelinde dört, beş yıldızlı, ve her şey dahil otel bulunmuyor. Çok ekonomik fiyatlara pansiyon odası bulabilirsiniz, tercihiniz ne olursa kesin size de hitap eden bir işletmeye ulaşacaksınızdır. Ada geneli üç mahallede toplam yüzün üzerinde konaklama işletmesi mevcuttur. Otel dışında pansiyon, apart, suit, kiralık ev, kiralık yazlık, apart, motel, ve hatta bungalow gibi seçenekleriniz var. Tercih size kalmış, yerinizi erkenden ayırtıp kesinlikle rezervasyonsuz gelmeyiniz.

Avşa Ne Yenir

Avşa Deniz Ürünleri
Adalılar boğazlarına düşkündür, özellikle konu deniz ürünleri olunca taraktan, midyeye, pavuryadan, deniz börülcesine, kalamardan, ahtapota, lakerdadan, karidese kadar geniş bir yemek kültürüne sahiptir. Adada yeme içme deyince akla gelen ilk yemek kesinlikle balıktır. Hamsi, uskumru, palamut, kalkan, mercan, lüfer, mezgit, çipura, tekir, barbunya, kırlangıç gibi bir çok balık çeşidini ada genelinde bulabilirsiniz. Avşa Adası küçük görünsede üç aylık festival alanında bulamayacağınız yemek çeşidi yok diyebiliriz. Ev yemeklerinden, döner, fast food, pide, lahmacun, kumru, kokoreç gibi aklınıza ne geliyorsa bulabilirsiniz.

Avşa Otel ve Pansiyon Fiyatları

Kısa bir sezona sahip olan Avşa Adası'nda fiyatlar sürekli değişkendir. Akdeniz hatta egeden daha ucuz olduğu rahatlıkla söylenebilir. Temmuz - Ağustos ayları otel ve pansiyon fiyatlarının tavan yaptığı aylardır. Diğer aylarda fiyatlar sürekli düşüş ivmesine girer. Erken rezervasyon, gelinecek tarih ve tatil süresinin uzunluğu otel fiyatlarını en fazla etkileyen faktörlerdir. Yemeksiz otel fiyatları kişi başı 50 ₺ dan başlamaktadır. Pansiyon ve apart fiyatlarıda kişi başı 25 ₺ başlamaktadır.